Хірургічне відділення Обласного фтізіопульмонологічного центру

Кількість ліжок: 30
Опис відділення: 

 
ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯМ 
 
Гнидюк Сергій Григорович
 
 

 
Контактні телефони:
 
                                                                      2-41-86
 
Колектив відділення: Гнидюк Сергій Григорович, Геринович Роман Володимирович, Вагилевич Віталій Володимирович, Погорельцев Ігор Юрійович
 

 
      Легенево-хірургічний відділ обласного фтизіопульмонологічного центру (ОФПЦ) надає планову хірургічну і діагностичну допомогу пацієнтам із специфічною, неспецифічною та онкологічною патологією органів грудної клітки, що потребує морфологічної верифікації діагнозу.
     Відділення легеневої хірургії на 30 ліжок . За більше як 50-річну діяльність  відділення, було прооперовано близько 10000 хворих з хірургічною патологією органів грудної клітки.
      Широко використовуються сучасні методи діагностики та лікування,  оперативної техніки, а саме: мультисканова спіральна комп’ютерна томографія з ангіографією, малоінвазивні  відеоасистовані втручання на бронхах, відеоасистовані торакоскопії, малоінвазивна відеоасистована хірургія (VATS),  роздільна обробка елементів кореня.

Історична довідка: 

 
Історична довідка.
Перші хірургічні втручання на органах грудної клітки виконав завідувач хірургічним відділом в 1955р. Федущак Лев Юрійович.
 
 

 
 
Першу операцію пульмонектомію самостійно в ОТД виконав завідуючий хірургічним відділенням Федущак Л.Ю. з проф. Ротенбергом Д.Л. та лікарем Струтинським М.І. 20.02.1957 року.
  Операцію проведено під місцевою анестезією (1200 мл. 0,25% р-ну новокаїну)
 
 
 
 
 
     Значний внесок у розвиток легеневої хірургії Прикарпаття вніс завідувач хірургічним відділенням ОТД (1959-1992рр.) Іван Григорович Балюк
 
                                              

 
 
 
 
   В свій час у відділенні працювали відомі, талановиті, знані на Прикарпатті хірурги: Бурлаченко М.М., Кайда І.В., Дудін В.С., Тульчинський А.Ю., Кеніз В.М., Марценюк М.Ю., Чмир О.В.
    За активної підтримки проф. кафедри хірургії М. Г. Шевчука та сприяння головного лікаря ОКЛ І.В.Кайди  було створено відділення торакальної хірургії, де завідувачем став М.Ю. Марценюк.(1979р.)
 
                                    

 
 
 
 
 
 
 
     М.Ю. Марценюк став одним із ініціаторів заснування обласного фтизіопульмонологічного центру(31.12.1991р.), як єдиного лікувального закладу легеневого профілю в області. Своє бачення історії, проблем і перспектив торакальної хірургії він виклав у книзі «Історія торакальної хірургії Прикарпаття»
 
 
                                   

 
 
 Сучасне покоління хірургів продовжує добрі традиції своїх вчителів.
 
 
 
 

Контактні дані: 

Обласний фтізіопульмонологічний центр:
вул. Матейка, 53
м.Івано-Франківськ, Україна, 76005
Факс 55-32-38
e-mail: ofpz@ ivf.ukrpack.net

Колектив

Антонюк Ростислав Романович
Геринович Роман Володимирович
Гнидюк Сергій Григорович