Хірургічне відділення Городенківської ЦРЛ

Завідуючий відділенням: Бучовський Богдан Степанович
Кількість ліжок: 45
Опис відділення: 
Історична довідка: 

В Городенківському районі вперше хірургічна допомога надавалася населенню з 1946 року хірургом Хмелевим Василем, який працював в районі до 1949 року. З 1949 року по 1951 рік працював хірург Аладжев . З 1951 року по 1957 рік в районі працює хірург Іванченко Г.А.  Разом з ним в 1955-1957 рр працював хірург Григорів О.Ф.. В 1957 році  принятий на посаду лікаря-хірурга Блонський Р.В.Під час його діяльності в 1959 році  в Городенківській лікарні вперше відкрито загально-хірургічне відділення на 25 ліжок.На посаді завідуючого хірургічним відділенням Блонський Р.В. працював по 1964 рік, коли був призначений головним лікарем району. З 1964 р   по  1969 рік  завідуючим хірургічним  відділенням  працював Попович О.П..  З  1969 року  по 2004 рік           завідуючим хірургічним відділенням призначений Підвербецький М.І.. В  період його діяльності в  хірургічному відділенні почали проводитися всі основні оперативні втручання на органах черевної порожниниі і грудної клітки, венах нижніх кінцівок. В  хірургічному відділенні на правах сумісників  працювали головний лікар району Блонський Р.В, та його заступники Попович О.П.  і Поясник Б.С., які здійснювали найбільш складні оперативні втручання. В 1973 році відкрита нова районна лікарня, в якій були створені належні умови і для хірургічної служби. Було відкрито загально-хірургічне відділення на 70 ліжок, в якому функціонували хірургічні, урологічні, травматологічні ліжка. Крім того в комплекс хірургічної служби входили загально-лікарняний операційний блок та реанімаційно-анестезіологічне відділення. В відділенні функціонували палати розділені окремо для хворих з гнійною інфекцією, маніпуляційні, процедурні, перев’язочні кабінети.
В 2004 році на посаду завідуючого хірургічним відділенням призначено Бучовський Б.С. який  працює  на даній посаді  по даний час.
В даний час  хірургічне відділення функціонує на 45 ліжок, з них 35 хірургічних, 10 урологічних,  проводяться планові і ургентні операції з приводу гострих і хронічних захворювань органів травлення: резекції шлунку з приводу виразкової хвороби, органо-зберігаючі  операції з приводу виразкової хвороби, холецистектомії з приводу хронічних і гострих холециститів, операції на жовчних протоках і підшлунковій залозі, операції при планових і защемлених грижах; операції на органах дихання; операції на венах нижніх кінцівок  з приводу варикозного поширення вен нижніх кінцівок і гострих тромбофлебітів; операції при непухлинних  захворюваннях прямої кишки .
В 2009 році хірургічне відділення укомплектоване лапароскопічною стійкою і відкрито нова лапароскопічна операційна, де  проводяться оперативні втручання на органах черевної порожнини малоінвазивними методами. 

Контактні дані: 

                                                 Городенка, вул..Шептицького,24
 
(03430) 2-17-78     crl-Gorodenka@rambler.ru

Колектив

Бучовський Богдан Степанович
Косовець Мирослав Онуфрійович
НЕМІШ Петро Любомирович