Хірургічне відділення Богородчанської центральної районної лікарні

Завідуючий відділенням: Геник Ігор Степанович
Кількість ліжок: 30
Опис відділення: 
Історична довідка: 

Перша лікарня в Богородчанах була на 15 ліжок загального профілю, де працювало 2 лікарі. Керував нею колишній лікар армії Австро – Угорської імперії п.Зільбернагель. Через 2 роки лікарня була розширена до 25 ліжок до складу яких входили терапевтичні, пологові, гінекологічні, дитячі. Працювало вже 4 лікарі.
 
   В 1951р. лікарня розширилась до 50 ліжок серед яких вперше були зареєстровані 10 хірургічних. З 1950р в лікарні працювало 6 лікарів, серед них і хірург п.Мітеракі, який зробив першу операцію – апендиктомія. Проте операції, в подальшому не проводились, а всіх хворих відправляли в Івано-Франківськ.
   Активізувалась хірургічна допомога населенню району з 1955р., коли в район прийшов хірург В.Манюх. Про цю людину, старожили згадують як – інтелігентного, всебічно освідченого, професійно – кваліфікованого, доброзичливого і гуманного, щирого патріота України, - хірурга. Ним було проведено багато операцій з приводу зобу (район на той час знаходився в ендемічній зоні цього захворювання). Впроваджено оперативні втручання при ургентній патології. На той час операції проводились тільки під місцевою анестезією, в не пристосованих, погано обладнаних для цього приміщеннях. В 1962 році В.Манюха замінив хірург А.Скалацький.
   В 1964р. лікарню очолив М.Білий. Буквально за один рік було проведено клопітку роботу з реорганізації лікарняних будівель. Побудовано власну котельню, проведено центральне опалення та водопостачання всіх приміщень. Було організовано операційний блок та повноцінно його оснащено.
   В 1966р. лікарню було розширено від 75 до 100 ліжок, а в 1977 році до 125 ліжок. Із 1970р. в лікарні працювало 26 лікарів, із них 2 хірурги.
   В 1980 році було закінчено виготовлення технічної документації на будівництво типового комплексу ЦРЛ на 250 ліжок із поліклінікою на 30 відвідувань в зміну.
   Під керівництвом головних лікарів Й.Левчука в 1981р. розпочато, а В.Флоряка в 1986р. закінчено будівництво нової лікарні. Побудова її дало змогу значно розширити ліжка хірургічного профілю. Було відкрито чергування хірургів, травматологів, акушер-гінекологів, анестезіологів- реаніматологів, педіатрів, операційних та молодших сестер, анестезисток.
    Протягом цього часу хірургічний відділ очолював А. Скалацький, на плечі якого ліг основний тягар надання хірургічної допомоги населенню. Ним було впроваджено повноцінне надання ургентної хірургічної допомоги, а також розпочато проведення планових операцій при виразковій хворобі шлунку та ДПК, хронічному калькульозному холециститі.
   
 Із 1992р. завідуючим хірургічним відділом працює І.Геник.
12.10.1993р. головним лікарем був назначений Ю.Манюх.
    Продовжувалась розбудова та універсалізація лікарні. Були відкриті спеціалізовані офтальмологічні та отоларингологічні ліжка із прийомом спеціалістів, які вміють проводити оперативні втручання. Організовано відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок із відповідним оснащенням та персоналом.Проводилась постійна робота по покращенню діагностичної бази ЦРЛ. Придбані сучасні апарати УЗД, фіброгастродуоденоскоп, апарат ЕКГ із комп’ютерним забезпеченням. Відкрито цілодобове чергування служби лабораторної діагностики. Автотранспорт лікарні постійно оновлюється. Із залученням позабюджетних коштів розпочата загальна комп’ютеризація установи.
    Не залишилась осторонь і хірургічна служба. Із активною допомогою головних хірургів управлінь охорони здоров’я  Г.Ізбенка та С.Кахно у відділі освоєно і впроваджено в практику різні модифікації органозберігаючих операцій та резекцій шлунку при хронічних виразках його та ДПК. Успішно проводяться операції при рецидивних вентральних та пахових грижах із використанням сучасних аллотрансплантантів для їх пластики.
    Протягам останніх років майже вдвічі збільшилась хірургічна активність при лікуванні захворювань вен нижніх кінцівок та хворобами зрощень очеревини.
    В даний час в районі працює 10 хірургів, з яких 2 – вищої категорії, 2 – першої, 3 – другої категорії.

Контактні дані: 

cмт.Богородчани, вул. Шевченка 35, тел. 03471 2-21-09
03471 2-13-26
hirvid@gmail.com
 

Колектив

Іванчишин Мирослав Петрович
Іванчишин Мирослав Петрович
Іванчишин Петро Мирославович
Андрусяк Оксана Миколаївна